دبستان و پیش دبستانی غیردولتی دخترانه دانشگاه صنعتی اصفهان
سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی 
قالب وبلاگ
نويسندگان

کفش مناسب دانش آموزان چگونه کفشی است؟

پا تکیه گاه بدن است که تمام نیروی وزن را به زمین منتقل میکند و با برخورد به زمین این نیرو به صورت عکس العمل از طریق پا به زانو؛ ستون فقرات و مفاصل منتقل می شود به همین دلیل مراقبت های بهداشتی از پا و کنترل نیروهایی که از بدن و زمین به آن ها وارد می شود حائز اهمیت است.

یکی از مسائل مهمی که سلامت کودکان را تضمین و طی سال تحصیلی برایشان آسودگی به ارمغان می آورد انتخاب کفش مناسب است.

مسائلی که متأسفانه در انتخاب آن الویت هایی نظیر سلامت، راحتی، کیفیت و انعطاف فدای شکل ظاهر و رنگ آمیزی شده است. این درحالیست که تهیه کفش مناسب علاوه بر آنکه عوارض مختلفی بر جسم و روح کودک بر جای می گذارد ، می توانند در پیشرفت تحصیلی و یادگیری او آثار منفی به همراه داشته باشد.

چگونه پای دانش آموز را درست اندازه گیری کنیم؟

برای اندازه گیری صحیح سایز پای کودک پیش از خرید کفش مدرسه چند توصیه ساده زیر را در نظر داشته باشید:

از کودک بخواهید که روی یک صفحه کاغذی بزرگ بایستد. بزگترین اندازه پا را علامت بزنید. این اندازه، فاصله میان نوک بلندترین انگشت تا پشت پاشنه پا است. این فاصله را بر حسب سانتی متر اندازه بگیرید.

اندازه گیری پای کودک هر (3-1) ماه یک تکرار شود. اگر دانش آموز معمولاً جوراب حوله ای یا پشمی به پا می کند، در هنگام خرید کفش برای کودکتان به اندازه به دست آمده نیم الی یک سانتی متر اضافه کنید. اندازه گیری پای دانش آموز را به تناوب تکرار کنید.

کفش مناسب دانش آموزان چه شرایطی دارد؟

رویه کفش:

رویه کفش باید چرمی و دارای انعطاف پذیری متوسط باشد. رویه نباید خیلی خشک وخیلی نرم باشد و باید دارای بند باشد. تا هنگامی که بر اثر پوشش مکرر و گرمای پا تغییر شکل می دهد با تنظیم بندهای آن بتواند استحکام دیواره های کفش را تنظیم کرد.

[ ۱۳٩٢/٦/۱٠ ] [ ۱٢:٢۳ ‎ق.ظ ] [ مدیریت دبستان ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

همکاران عزیزواولیای بزرگوارسلام علیکم 1-نظراتی که ناچاراً باید نام همکار عزیزی در آن باشد حتماً به صورت خصوصی ارسال شود ، بدلیل حفظ حرمت همکاران از نمایش عمومی اینگونه نظرات معذور خواهم بود. 2- در صورت صلاحدید و البته با اطمینان خاطر، مشخصات خود خصوصاً ایمیل تان را اعلام تا نتیجه پیگیری مشکل و مسئله مورد طرح شما بزودی و به صورت موردی به شما اعلام گردد. 3- دانش آموزان و اولیا و همکاران محترم مطالب زیبا از جمله خاطرات خوب کلاس و مدرسه ، نکات آموزنده ، شعر و ... را ارسال تا به نام خودتان در وبلاگ منتشر گردد.
امکانات وب