دبستان و پیش دبستانی غیردولتی دخترانه دانشگاه صنعتی اصفهان
سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی 
قالب وبلاگ
نويسندگان

کوله پشتی مناسب دانش آموزان چگونه است؟

انتخاب کوله های سبک

. کوله پشتی باید چرمی یا برزنتی باشد تا به راحتی تغییر شکل ندهد و شکل آن با محتویاتش همگن بماند.

. اندازه کوله پشتی باید متناسب با جثه دانش آموز باشد. به والدین توصیه می شود از خرید کوله پشتی در اندازه های بزرگ و مخصوصا بزگسالان برای کودکان خودداری کنند.

. در حالت طبیعی ، کوله پشتی پس از آویزان کردن باید حدود 3 سانتی متر بالاتر از خط کمر یهنی (گودی کمر) قرار گیرد.

وضعیت قرار گرفتن کوله پشتی

. تسمه های کوله پشتی باید طوری تنظیم شود کوله از ناحیه آخرین مهره کمری که به موازات خط ناف در ناحیه پشتی قرار دارد ، پائین تر نیامده و شانه ها را به طرف عقب نگه دارد.

. تمایل شانه ها به طرف جلو ، به جا ماندن آثار بند کوله ها و ایجاد قرمزی روی پوست افراد و افت کوله به سمت پائین، از استاندارد نبودن کوله های پشتی است.

. به طور کلی ، کوله پشتی و محتویات آن باید کمترین وزن را به بدن دانش آموزان وارد کند. جنس کوله باید از نوع سبک باشد تا خود موجب اضافه وزن نشود.

. کوله پشتی ها باید دو بند ضخیم داشته باشند و نباید از بند برای حمل آنها استفاده شود.                   

 . بند نازک کوله پشتی ، به رگهای عصبی و خونی آسیب وارد کرده و احتمال ایجاد دردهای عصبی مزمن وناراحتی های پوستی را افزایش میدهد. چون آویزان کردن کوله از یک طرف باعث کج شدن اندام فرد و آسیب به ستون مهره ها می شود.

. تسمه کوله پشتی باید به طور متقارن تنظیم شده باشد . عدم تقارن دو تسمه موجب بر هم خوردن تعادل بدن می شود.

دو بندکوله پشتی ، باید  روی سینه قرار بگیرند و بهتر است از کوله پشتی هایی که دارای بندهایی با حداقل عرض 5 سانتی متر است ، استفاده شود.

وزن کوله پشتی

. وزن کوله پشتی باید حداکثر معادل 15درصد وزن دانش آموزان باشد که این میزان در دوره ابتدایی به 10درصد می رسد.

...

[ ۱۳٩٢/٦/۱٠ ] [ ۱٢:۱٩ ‎ق.ظ ] [ مدیریت دبستان ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

همکاران عزیزواولیای بزرگوارسلام علیکم 1-نظراتی که ناچاراً باید نام همکار عزیزی در آن باشد حتماً به صورت خصوصی ارسال شود ، بدلیل حفظ حرمت همکاران از نمایش عمومی اینگونه نظرات معذور خواهم بود. 2- در صورت صلاحدید و البته با اطمینان خاطر، مشخصات خود خصوصاً ایمیل تان را اعلام تا نتیجه پیگیری مشکل و مسئله مورد طرح شما بزودی و به صورت موردی به شما اعلام گردد. 3- دانش آموزان و اولیا و همکاران محترم مطالب زیبا از جمله خاطرات خوب کلاس و مدرسه ، نکات آموزنده ، شعر و ... را ارسال تا به نام خودتان در وبلاگ منتشر گردد.
امکانات وب