دبستان و پیش دبستانی غیردولتی دخترانه دانشگاه صنعتی اصفهان
سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی 
قالب وبلاگ
نويسندگان

 

روز عرفه،روز بریدن از خاک و پیوند با افلاک و روز توسل به مقام ربوبیت حضرت حق است ،روزی است که حق تعالی بندگان خویش را به عبادت و اطاعت خویش دعوت نموده و ازآن سوی سفره جود و کرم را برای بندگانش گسترانیده است.

یکی از دعاهائی که از جانب امام مهربان ما یعنی امام حسین(علیه السلام) وارد شده است دعای عرفه است . عرفه بمعنای شناخت می باشد.

بشر و بشیر پسران غالب اسدی روایت کرده‎اند : که عصر روز عرفه در سرزمین عرفات در خدمت امام حسین(علیه السلام) بودیم که آن حضرت با گروهی از خاندان و فرزندان و شیعیان خود از خیمه بیرون آمدند و با حال گریه و تضرع و حزن  به دامنه کوه رحمت روی آوردند و در سمت چپ کوه به سمت قبله ایستادندو دست‎ها را مقابل صورت مبارک برداشتند و این دعا را خواندند. خوب  است که همه ی ما با امام مهربانمان آقا امام حسین (علیه السلام) هم ناله شویم و دست به دعا برداریم و در  روز عرفه با خانواده خود به مراسم دعای پر فیض و روحبخش  عرفه برویم  و با خدای خود به زبان امامان صحبت کنیم تا خداوند بهترین هدیه های آسمانی خود را برای ما مقرر سازد.

                              (  التماس دعای فراوان )

[ ۱۳٩٢/٧/٢٢ ] [ ٢:٠٤ ‎ب.ظ ] [ مدیریت دبستان ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

همکاران عزیزواولیای بزرگوارسلام علیکم 1-نظراتی که ناچاراً باید نام همکار عزیزی در آن باشد حتماً به صورت خصوصی ارسال شود ، بدلیل حفظ حرمت همکاران از نمایش عمومی اینگونه نظرات معذور خواهم بود. 2- در صورت صلاحدید و البته با اطمینان خاطر، مشخصات خود خصوصاً ایمیل تان را اعلام تا نتیجه پیگیری مشکل و مسئله مورد طرح شما بزودی و به صورت موردی به شما اعلام گردد. 3- دانش آموزان و اولیا و همکاران محترم مطالب زیبا از جمله خاطرات خوب کلاس و مدرسه ، نکات آموزنده ، شعر و ... را ارسال تا به نام خودتان در وبلاگ منتشر گردد.
امکانات وب