دبستان و پیش دبستانی غیردولتی دخترانه دانشگاه صنعتی اصفهان
سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی 
قالب وبلاگ
نويسندگان

خداوند لبخند زد و .... دختر آفریده شد!

roseلبخند خدا روزت مبارکrose

میلادحضرت فاطمه ی معصومه (س) اسوه ی عفت وپاکدامنی برشما مبارک باد 

تصاویر زیباسازی _ سایت پارس اسکین _ بخش تصاویر زیباسازی _ سری اولتصاویر زیباسازی _ سایت پارس اسکین _ بخش تصاویر زیباسازی _ سری اول

خواستم به این بهونه
این روز و به همه ی دختر خانم های نجیب سرزمینم مخصوصا دختر های پاک دل و مهربون دبستان تبریک عرض کنم
روزتون مبارکــــــــــــــــــــــــــــــــ

[ ۱۳٩۳/٦/٥ ] [ ٦:٤٩ ‎ب.ظ ] [ مدیریت دبستان ]

در میان اسباب‏ بازی‏های کودکان هیچ وسیله‏ای به اندازه ی گِل و هیچ کاری به اندازه گِل‏بازی برای کودکان سرگرم‏کننده و لذت‏بخش نیست. گِل‏ بازی یکی از نیازهای بنیادی و اساسی کودک است. به رغم اینکه والدین به دلیل کثیف شدن لباس‏ها، محدودیت‏هایی برای این بازی ایجاد می‏کنند ، ولی کودکان به محض اینکه به خاک و گِل برسند ، همانند ماهی که بیرون از آب بوده به محض رسیدن به آن زنده شده و شروع به تحرک و فعالیت می‏کند.

کودکان از گِل ‏بازی لذت فراوانی می‏برند و از نظر روحی و روانی ارضا می‏شوند و با قوه ی ابتکار و خلاقیت خویش چیزهای نو می‏سازند و می‏توانند به تصورات و تخیلات خویش ، جامه عمل پوشیده و آن را به شکل مجسم در آورند.

کودکان به هنگام این بازی نتیجه ی اعمال خود را که باعث بالا بردن اعتماد به نفس می‏گردد، مشاهده می‏کنند، فکر می‏کنند، تصمیم می‏گیرند و با به کارگیری قوه تخیل و تصور ، چیزی خلق می‏کنند و با رضایت خاطر در باره آنچه که ساخته‏اند سخن می‏گویند و بر روی آن اسم می‏گذارند.

 

فواید گِل‏ بازی

1ـ رشد و پرورش خلاقیت

خلاقیت و نوآوری کودک غالبا در زمان‏هایی شکوفا می‏شود که آزادی عمل دارد، می‏تواند قوه ی تخیل خویش را برای ساختن چیزی به کار اندازد.

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٦/٥ ] [ ٦:۱٠ ‎ب.ظ ] [ مدیریت دبستان ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

همکاران عزیزواولیای بزرگوارسلام علیکم 1-نظراتی که ناچاراً باید نام همکار عزیزی در آن باشد حتماً به صورت خصوصی ارسال شود ، بدلیل حفظ حرمت همکاران از نمایش عمومی اینگونه نظرات معذور خواهم بود. 2- در صورت صلاحدید و البته با اطمینان خاطر، مشخصات خود خصوصاً ایمیل تان را اعلام تا نتیجه پیگیری مشکل و مسئله مورد طرح شما بزودی و به صورت موردی به شما اعلام گردد. 3- دانش آموزان و اولیا و همکاران محترم مطالب زیبا از جمله خاطرات خوب کلاس و مدرسه ، نکات آموزنده ، شعر و ... را ارسال تا به نام خودتان در وبلاگ منتشر گردد.
امکانات وب