دبستان و پیش دبستانی غیردولتی دخترانه دانشگاه صنعتی اصفهان
سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی 
قالب وبلاگ
نويسندگان

عالم شده معطر از گلشن خدیجه
خندد گل محمد در دامن خدیجه
آنان که دیده بستند از خدمت خدیجه
کی می توان ببینند این عزت خدیجه
میلاد دختر نبوت، همسر ولایت ، مادر امامت ، برشما مبارک باد

 

 

مادر خوبم :
به تو سلام می کنم، تا خانه عروجم با دعای تو بنا شود
و دلم در آسمان آبی مهرت رها شود
روزت خجسته، لبانت پر ز خنده و دلت شاداب و سرزنده باد

[ ۱۳٩۳/۱/۳٠ ] [ ۱٠:٥٤ ‎ق.ظ ] [ مدیریت دبستان ]

چرا چنین اتفاقی رخ می دهد ؟ یک لحظه کودک شما پادشاه جهان است و با شادی و خوشحالی به این سو و آن سو می دود؛ کمی بعد خشمگین شده است، از روی نا امیدی مطلق گریه می کند و اسباب بازیهایش را به این سو و آن سوی اتاق پرتاب می کند.مانند بسیاری دیگر از والدین ممکن است برای شما هم پیدا کردن راهی برای پاسخ دادن به احساسات و رفتارهای کودک در این لحظات سخت و دشوار، مشکل باشد.
متخصصان بر این باورند که این لحظات در اوایل دوران کودکی (زمانی که او محدودیتهای خود را در فرآیند رشد عاطفی اش تجربه می کند) بهترین فرصتهایی هستند که شما می توانید از آنها استفاده کرده و به کودک خود آموزش دهید که چگونه احساسات قدرتمند خود را مدیریت کرده و خود را آرام کند. محیط امن خانواده بهترین جایی است که می توان در آن این درسهای مهم زندگی را یاد داد و یاد گرفت.
هنگامی که شما به کودک خود کمک می کنید تا احساسات تند و تیز خود مانند عصبانیت نا امیدی یا آشفتگی ذهنی را درک کرده و آنها را مدیریت کند در واقع به او کمک می کنید تا بهره هوش عاطفی یا هوش هیجانی در او افزایش پیدا کند.
کودکی که بهره هوش عاطفی او بالاتر باشد قادر است ارتباط بهتری با احساسات خود برقرار کند؛ در هنگام اوج هیجانهای عاطفی خود را آرامتر کند؛ دیگران را بهتر درک کرده و با آنها بهتر ارتباط برقرار کند؛ و ایجاد روابط دوستانه محکمتر برای او آسان تر است.
متخصصان بر اهمیت بهره هوش هیجانی و نقش آن در کمک به کودکان برای افزایش سطح اعتماد به نفس و مسوولیت پذیری و نهایتا تبدیل شدن به بزرگسالانی که بتوانند با مهارت با دیگر افراد جامعه ارتباط برقرار کنند تاکید می کنند.

چگونه بهره هوشی کودک را بالا ببریم؟
تکنیک هایی وجود دارند که "هدایت عاطفی" نامیده می شوند و در واقع یک دستورالعمل گام به گام است که شما می توانید با استفاده از آن به کودک خود آموزش دهید که احساساتش را تجزیه و تحلیل کرده و در هنگام برخورد با مشکلات روحی و عاطفی آنها را مدیریت کند.

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/۱/٢٥ ] [ ۱۱:٤٧ ‎ق.ظ ] [ مدیریت دبستان ]

مسواک هم میکروب می گیرد....

آیا تاکنون فکر کرده‌اید که در مسواک شما چه چیزهایی کمین کرده‌اند؟؟!!

مسواک‌ها سرشار از انواع میکرب‌ها هستند.


images4DkRX.jpg

 

مسواک شما کثیف‌تر از آن چیزی است که تصور می‌کنید.  یک مسواک بدون

درپوش می‌تواند بیش از 100 میلیون باکتری را در خود جای دهد.

 
بهتر است بدانیم که پلاک‌ها یا همان جرم‌های روی دندان، باکتری هستند،

بنابراین با هر مرتبه مسواک زدن این باکتری‌ها به مسواک منتقل می‌شوند.

 

مسواک خود را بعد از هر بار مصرف به دقت شستشو دهید.

 برای نگهداری از مسواک بهتر است از درپوش استفاده شود، ولی باید به

این نکته توجه داشت که پیش از قرار دادن مسواک درون درپوش باید آن را خشک کرد،

زیرا قرار دادن مسواک مرطوب درون درپوش موجب آلودگی آن می‌شود.

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/۱/۱٥ ] [ ۱٢:۱۳ ‎ب.ظ ] [ مدیریت دبستان ]

باسلام به دانش آموزان خوبم به خصوص دخترای تلاشگر ششمی

انشااله تعطیلات خوش گذشته باشد وبابرنامه ریزی هم رفع خستگی شده هم به درسهای عقب افتاده رسیدگی کرده باشید .فردا 16فروردین منتظر دخترای پرانرژی گلم هستم.....

عزیزم سخت ترین درسهایتان را زمانی بخوانید که انرژی درونی شما برای یادگیری بیشتر است.ساعات اولیه شب وگاهی ساعات آغازین روز وپس از بیدار شدن از خواب باشد.این زمان کاملا به شما بستگی دارد.

پس از خواندن مقدار مشخصی از دروس حتما به چندسوال از آن درس به صورت یک امتحان کوچک پاسخ دهید.

به جای این که بنشینید و تک تک مطالب را حفظ کنید سعی کنید مفاهیم آن ها را درک کنید.حتی دروس حفظی مانند جغرافیا نیز با مطالعه نقشه و نمودار بهتر در ذهن جای می گیرد.با آرزوی سالی سراسر موفقیت

[ ۱۳٩۳/۱/۱٥ ] [ ۱۱:۳٦ ‎ق.ظ ] [ مدیریت دبستان ]

[ ۱۳٩۳/۱/۱٥ ] [ ۱۱:٢٠ ‎ق.ظ ] [ مدیریت دبستان ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

همکاران عزیزواولیای بزرگوارسلام علیکم 1-نظراتی که ناچاراً باید نام همکار عزیزی در آن باشد حتماً به صورت خصوصی ارسال شود ، بدلیل حفظ حرمت همکاران از نمایش عمومی اینگونه نظرات معذور خواهم بود. 2- در صورت صلاحدید و البته با اطمینان خاطر، مشخصات خود خصوصاً ایمیل تان را اعلام تا نتیجه پیگیری مشکل و مسئله مورد طرح شما بزودی و به صورت موردی به شما اعلام گردد. 3- دانش آموزان و اولیا و همکاران محترم مطالب زیبا از جمله خاطرات خوب کلاس و مدرسه ، نکات آموزنده ، شعر و ... را ارسال تا به نام خودتان در وبلاگ منتشر گردد.
امکانات وب