دبستان و پیش دبستانی غیردولتی دخترانه دانشگاه صنعتی اصفهان
سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی 
قالب وبلاگ
نويسندگان

با سلام به اولیای محترم(روز شاد دانش اموزی )

امروز 92/9/30 بچه های آمادگی مراسم  شب یلدا داشتند که با برنامه آمادگی تمام بچه های مدرسه عکس یادگاری گرفتند .

ما منتظر متنقم واقعه هستیم                     در سوگ علمدار یل قافله هستیم

مسرور نباشیم به جشن شب چله               چون چله نشین پسر فاطمه هستیم.

 
   
   
   
 
[ ۱۳٩٢/٩/۳٠ ] [ ۱:٠٢ ‎ب.ظ ] [ مدیریت دبستان ]

سلام بچه ها

امروز 92/9/25  بچه های کلاس سوم و چهارم به اردوی آسمان نما رفتند . این هم چند تا عکس از این بازدید علمی.....

با تشکر از همکاران گلم خانم جوکار، هاشم زاده ، کاظمی و علی بابایی بخصوص آقای رضایی

 
   
[ ۱۳٩٢/٩/٢٦ ] [ ۱:٠٢ ‎ب.ظ ] [ مدیریت دبستان ]

ضمن عرض تبریک به عزیزانمان در تیم والیبال که از بین 24 تیم شرکت کننده  ، حائز رتبه اول در اخلاق و رتبه چهارم در بازی ها شدند . برای این عزیزان آرزوی موفقیت در کلیه مراحل زندگی را داریم.

با تشکر ویژه از زحمات سرکار خانم آدمی

[ ۱۳٩٢/٩/٢٦ ] [ ۱٢:۳٤ ‎ب.ظ ] [ مدیریت دبستان ]
 
 

با سلام

جلسه گردهمایی آموزشی  علوم آموزگاران محترم دو دبستان در تاریخ 1392/9/11 با حضور مسئول مجتمع آموزشی جناب آقای وزیریان و استاد گرامی جناب آقای ابن حجازی  در محل دبستان پسرانه برگزار شد.

   
   

 

ودیروز بعد از ظهر   1392/9/23 دومین جلسه شورای گروههای آموزشی ریاضی دو دبستان ، با حضور جناب آقای وزیریان مسئول مجتمع مدارس دانشگاه و استاد گرانقدر آقای فرزانفر در دبستان دخترانه برگزار شد.

 

 

 

[ ۱۳٩٢/٩/٢٤ ] [ ۱٠:٢٤ ‎ق.ظ ] [ مدیریت دبستان ]

اصطلاح اختلال ریاضی در مورد دانش آموزانی بکار می رود که علیرغم داشتن هوش طبیعی،و سلامتی کامل در بینایی و شنوایی،در انجام مهارتهای محاسباتی ضعیف هستند. در این گروه کودکان نقص جدی در یادگیری مهارت های ریاضی از شناخت اعداد گرفته تا عملیات ریاضی و مسائل مربوط به ادراک فضایی و حل مسئله وجود دارد . معمولا این مشکل به حدی است که در تحصیل و زندگی روز مره مرتبط با مهارت های ریاضی ایجاد اختلال کرده است .

دانش آموزان باید بیاموزند که ریاضی در همه امور زندگی آنان تاثیر دارد لذا  برای درس ریاضی ارزش قائل شوندو مهارت لازم را در این خصوص کسب نموده و ریاضی را در خدمت زندگی خود بگیرند و از توانمندیهای خود نیز در این درس غافل نشوند.ریاضی باعث تقویت  قوای ذهنی و ایجاد نظم ذهنی ونیز تقویت قوه استدلال می شود و انسان را به تفکر و تعقل وا می دارد.و نیز  بین دانسته های قبلی و اطلاعات جدید افراد، ارتباط برقرار می نماید.ریاضی می تواند زمینه رشد رشته های مختلف شغلی را ایجاد نماید و خلاقیت افراد را شکوفا نماید.هندسه نیز بعنوان بخشی از ریاضی می تواند موجب ایجاد علاقه و شوق به مطالعه در دانش آموزان شود.

اضطراب ریاضی

اضطراب ریاضی: واکنشی احساسی و آگاهانه به شرکت کردن در کلاس ریاضی٬گوش کردن به سخنرانی در مورد ریاضی٬کار کردن بر روی مسائل ریاضی٬و یا بحث کردن در باره ریاضی است.که سبب می شوند دانش آموزان و حتی دانشجویان از درس ریاضی بترسند.این اضطراب مانع از ایجاد ارتباط بین درس ریاضی با زندگی روزمره افراد می شود.علت آن ٬تجربه منفی دانش آموز به هنگام یادگیری ریاضی در کلاس است.تاکید معلمان و اساتید بر حفظ کردن مطالب ریاضی٬فرمولها و تعاریف و ...باعث ایجاد ایمن اضطراب می شود.

راههای غلبه بر اضطراب ریاضی دانش آموزان توسط معلمان:(بقیه در ادامه مطلب)


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٩/٢۱ ] [ ۱۱:۳٥ ‎ق.ظ ] [ مدیریت دبستان ]

اهمیت دعای پدر و مادر چقدر است؟ (چهار دسته که دعایشان مستجاب می شود)

سلام دخترای گلم...باتوجه به تلفن های اولیا.........
 اگر پدر و مادر از شما ناراضی باشند، کارت گیر می کند و سلب توفیق می شوی. کاری کن پدر و مادر ،برای تو دعا کنند که دعای آنها مستجاب است.

حضرت رسول اکرم صلّی الله علیه و آله و سلّم فرمودند:چهار نفر دعایشان بر نمی گردد و مستجاب می شود:

۱. امام عادل.
۲. دعای پدر و مادر در حق فرزند.
۳. کسی که برای برادر مؤمن اش در غیاب او دعا کند.
۴. مظلوم.

جلوی پدر و مادر راه مرو. وقتی آیت الله العظمی خویی(ره) برای دیدن طلاب از نجف به قم و به مدرسه فیضیه آمدند، جلوی در ایستادند تا پدرشان که یک روحانی ساده بود، اول داخل شود. من هر موقع با پدرم به مسجد می آمدم، می ایستادم تا اول ایشان وارد شوند.

وقتی مادر شیخ انصاری(ره) فوت کرد، شیخ خیلی گریه می کردند، وقتی علت را از ایشان پرسیدند، شیخ فرمود: زیرا ثواب و توفیق زیادی (یعنی خدمت مادر) از دستم رفت. روزی شیخ به درس حاضر نشدند.
شاگردان به منزل شیخ رفتند و دیدند مادر شیخ مریض است و شیخ مشغول پرستاری از مادر هستند.

حضرت رسول اکرم صلّی الله علیه و آله و سلّم فرمودند: الجنة تحت اقدام الامهات؛ بهشت زیر پای مادران است. گاهی برو دست پدر و مادرت را ببوس.

منبع: بیانات حضرت آیت الله مجتهدی(ره)، خانه خوبان، ش۴۲، ص۱۳

[ ۱۳٩٢/٩/٢٠ ] [ ٢:۳٠ ‎ب.ظ ] [ مدیریت دبستان ]

با سلام

امروزچهارشنبه 92/9/20 بچه های آمادگی و  اول دوم به همراه معلم هاشون به شهربازی  سیمرغ رفتند و حسابی بهشون خوش گذشت.

این هم چند تا عکس از این اردو

 
   
 
   
   
   

با تشکر از همکاران محترم سرکار خانم اخوان - حدادی - شیری و خانم کاظمی و بخصوص آقای رضایی

[ ۱۳٩٢/٩/٢٠ ] [ ۱٢:٢٦ ‎ب.ظ ] [ مدیریت دبستان ]

 روزهای سه شنبه عدسی همراه با مدرسه

از اولیای محترم تقاضامندیم بچه ها را ترغیب به خوردن عدسی فرمایند......

 


 عدس به این کوچکی و این همه خاصیت


مصرف منظم عدس برای بدن ما بسیار مفید است چون:
 
* خطر ابتلا به مشکلات قلبی عروقی را کاهش می‌دهد.
 
* حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی است که بیشتر متعلق به خانواده‌ی فلاوونوئیدها می‌باشند. این آنتی‌اکسیدان‌ها به ویژه در پوشش بیرونی عدس قرار دارند. بر اساس نتایج پژوهش‌ها زمانی که عدس خیس یا پخته می‌شود میزان آنتی اکسیدان کاتچین موجود در آن نیز افزایش پیدا می‌کند.(بقیه در ادامه مطلب)


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٩/٢٠ ] [ ۱۱:٢٥ ‎ق.ظ ] [ مدیریت دبستان ]

با سلام وخداقوت

امروز دوشنبه 92/9/18 دانش آموزان کلاس پنجم وششم  به موزه مردم شناسی شاهین شهر رفتند مثل اینکه خیلی بهشون خوش گذشته . این هم چند تا عکس از اردو.

 
   
 
   
 

با تشکر از سرکار خانم دهقانی - حق بین - کاظمی و بخصوص آقای رضایی

[ ۱۳٩٢/٩/۱۸ ] [ ۱۱:٤٩ ‎ق.ظ ] [ مدیریت دبستان ]

باسلام به دخترای گلم

دنباله مطلب دوست یابی

۴- خوش زبانی
دیده ایم که چطور سخنان گزنده کسی، دیگران را رنجانده است. آری، زخم زبان، زخم عمیقی است که درمان آن بسیار دشوار است. از سوی دیگر، بارها کسانی را دیده ایم که تنها با شیرین زبانی و خوش بیانی، نقل مجلس شده اند و نظرها را به خود خیره کرده اند. با زبان خوش، بسیاری از موانع را می توان از سر راه برداشت و دشمنان را به دوستانی تازه تبدیل کرد.

۵- فروتنی
راه رسیدن به دیگران و به دست آوردن دوستی ها، دست کشیدن از غرور بی جا و پا نهادن بر خصلت "خودبزرگ بینی" است کسی که خود را برتر و شایسته تر از دیگران می داند، در برابر خود سدی می کشد. دیگران به چنین فرد خودخواهی، که خود را تافته جدا بافته می داند، نزدیک نمی شوند و او را از دوستی خود محروم می کنند. کسانی که به غلط خودخواهی و تکبر را با "اعتماد به نفس" یکی می گیرند و می پندارند که با فروتنی و افتادگی، ضعف خود را نشان می دهند. اوج "اعتماد به نفس" در "تواضع" آشکار می شود. کسی که اعتماد به نفس دارد، احساس می کند چنان شخصیت پولادینی دارد که فروتنی در برابر دیگران، چیزی از آن نمی کاهد، اما افراد متکبر، شخصیت پوشالی و شکننده خود را زیر نقاب غرور، پنهان می کنند و می کوشند جلوه ای فریبنده از خود نشان دهند.

۶- بخشندگی
یکی از راه های شناخت دوستان یک رنگ از مدعیان دروغین دوستی، ارزیابی آنان براساس صفت "بخشندگی" است. بخشندگی، زبان دشمنان را می بندد و کام دوستان را شیرین می کند و بخشنده را ارجمند می سازد. آن که می بخشد، یقین دارد که بخشش او جای دوری نمی رود و جایگزین دارد؛ از این رو، با اعتماد به نفس و سنجیده، به دوست و دشمن می بخشد و آنان را مجذوب خود می کند. اما آن که از این ویژگی تهی است، همواره می ترسد که مبادا با خواستن چیزی، او را آزمایش و سرافکنده اش کنند. شخص بخشنده، هر چه می بخشد، بر داشته هایش افزوده می شود و چون دریا، که هر چه از آن تبخیر شود جای آن را آب های تازه می گیرد، سرشار از آب رو، شکوه و شخصیت است.

۷- وفاداری
صفت وفاداری، چنان برای ما لازم است که براساس آن، موجودات پیرامون خود را به "وفادار" و "بی وفا" تقسیم می کنیم و پاره ای از حیوانات وفادار را بر انسان های بی وفا ترجیح می دهیم؛ پس باید همواره به ویژه در دوستی، وفاداری را رعایت کنیم. هیچ کس دوست ندارد او را بی وفا بدانند؛ گر چه واقعاً چنین باشد. وفاداری، عامل حفظ دوستی های کهن و استوار کردن دوستی های تازه است.

۸- انصاف
داشتن انصاف، در همه کارها کلید کامیابی است و راه نفوذ در دل هاست. انصاف با خود و دیگران، آدمی را هوشیار می کند و مانع ضایع شدن حق خود و دوستان می شود.آدم با انصاف، از زیاده روی و یا کم گذاشتن در هر کار می پرهیزد و معیاری دارد که بر اساس آن، رفتارش را سازمان می بخشد و در چارچوبی معین به پیش می رود. این ویژگی، موجب جلب اعتماد دیگران می شود و بیانگر ثبات شخصیت و بلوغ اجتماعی است.

۹- صداقت
صداقت با دیگران، محبوبیت به ارمغان می آورد و آدمی را از تنگناها می رهاند و راه های تازه ای در زندگی برایش می گشاید. کسی که با دیگران رو راست و صمیمی است، اعتماد دیگران را جلب می کند و دیگران می توانند از او و نظرش بهره مند شوند و برایش حسابی در دفتر دوستی باز کنند.

دنباله ی مطلب درروزهای آینده

[ ۱۳٩٢/٩/۱٧ ] [ ۸:٢٤ ‎ق.ظ ] [ مدیریت دبستان ]

تاریخ: 10/9/92

امروز مانور زلزله در دبستان برگزار گردید و دانش آموزان (فرزانگان) پیشتاز اجرای برنامه بودند.

 
   

 

[ ۱۳٩٢/٩/۱٦ ] [ ٩:٢٤ ‎ق.ظ ] [ مدیریت دبستان ]

تبریک تبریک

با سلام به همه شما عزیزان

دیروز  (شنبه 2 آذر ) دو تا از دانش آموزان عزیزمون کیمیا نیکدل (ششم) و غزل یزدان پناه (چهارم) رتبه های اول و دوم مسابقات بدمینتون انفرادی مدارس منطقه خمینی شهر را به دست آوردند .

یک تبریک جانانه  به شما  و یک خدا قوت  به همکار عزیزمان خانم آدمی

[ ۱۳٩٢/٩/۳ ] [ ۸:٢٢ ‎ق.ظ ] [ مدیریت دبستان ]

روش های دوست یابی و دوست ماندن
 
همه ما، دست کم یکبار دوستی را تجربه کرده ایم و از آن خاطره خوش یا ناخوش داریم. بعضی، چنان تجربه ناخوشایندی از دوستی دارند که به "تنهایی" پناه می برند. بعضی از این افراد، تا جایی پیش رفته اند که هرگونه دوست و دوستی را، چه خوب و چه بد، به یک چوب رانده و آنان را مایه عذاب خاطر و ناآرامی جان دانسته اند. در مقابل، کسانی هستند که زندگی خود را فدای دوست کرده اند و معتقدند زندگی بی دوست، بی ارزش است و تنها دوستی است که احساس ارزشمندی در انسان به وجود می آورد که موجب رشد می شود.

دخترای گلم سلام

دررابطه ی دوست یابی پرسیدیدکه چه کنیم تا دوستان بیشتری داشته باشیم و.......

عزیزممممممممممم

ما همواره نیازمند مشاوره، یاری، اظهار نظر و همدلی دوستان خود هستیم. هر چه بر این سرمایه بیفزاییم و در بانک دوستی، حساب جاری فعال تری داشته باشیم، به همان نسبت در زندگانی، کامرواتر خواهیم بود. ما نباید و نمی توانیم، همه چیز را تجربه کنیم و همه راه ها را بیازماییم و با آزمون و خطا، درست را از نادرست تشخیص دهیم. دوست واقعی، مطمئن ترین راهنمای ما برای گذر از مسیر آزمون ها و پرهیز از دچار شدن به خطاهای دیگران است. هیچ یک از ما دوبار عمر نمی کند، تا یکی را صرف تجربه اندوزی کند و دیگری، تجربه هایش را به کار گیرد و بر این اساس، زندگی شادی داشته باشد

آدمی می تواند بدون خویشانش به زندگی کامروای خود ادامه دهد، اما بدون دوستان، داشتن زندگی موفق، ناممکن است؛ از این رو "دوستی" از "خویشاوندی" برتر است. بنابراین، آن که از نعمت دوست بی بهره است. از سرمایه اساسی زندگی محروم و از رسیدن به خواسته هایش گرچه کوچک و محدود باشند، ناتوان است. چنین کسی، درمانده حقیقی است، و از او درمانده تر، کسی است که دوست یا دوستانی فراهم آورده باشد، اما نتواند این سرمایه را حفظ کند و آن را از دست بدهد.

راه های دوست یابی

۱- نیک خواهی
برای این که محبوب دل ها و سلطان قلب ها باشیم، باید نخست از خود آغاز کنیم؛ خود را دوست بداریم و نیک خواه دیگران باشیم. باید دیگران را دوست بداریم تا آنان نیز ما را دوست بدارند. باید به دیگران عشق بورزیم و محبت خود را نثار آنان کنیم، تا اثر آن در خودمان آشکار شود و دیگران محبت خود را به ما ارزانی کنند. اگر دیگران ما را صادق و صمیمی ببینند، با جان و دل به سوی ما می آیند و پیوند دوستی خود را با ما استوار می کنند.
مهم این است که ما آن چه را در دل داریم، آشکار و محبت خود را اظهار کنیم و دیگران را از آن با خبر سازیم. محبت ما هنگامی اثر کامل خود را می گذارد که اظهار شود.

۲- خوش بینی
خوش بینی، اساس ارتباط سالم و سازنده و ریشه جهان بینی افراد موفق است. خوش بینی یعنی نگاه مثبت به هستی، جامعه و خود، که همه این ها نتیجه ایمان درست به خداوند است. آن که خدا را عادل می داند و سررشته هستی را در دستان با کفایت او می بیند. چنین کسی در دل سختی خوشی را می جوید و در دهانه آتش فشان ها شادی راجستجو می کند.این خوش بینی، خود را در همه رفتارهای شخصی نشان می دهد و دیگران را مجذوب او می کند. برعکس، آدم های بدبین، پیشاپیش به دیگران هشدار می دهند که به آنان نزدیک نشوند و آنان را از خود می رانند و هر روز بر پیله بدبینی خود بیشتر می تنند، در حالی که شخص خوش بین آماده برقراری ارتباط و دوستی است.

۳- خوش خویی
ساده ترین راه برای برقراری ارتباط و باز کردن باب گفتگو، "لبخند زدن" است. برای این که به کسی اجازه نزدیک شدن به فضای شخصی خود را ندهیم، کافی است کمی اخم کنیم. به همین سادگی می توانیم کسی را از خود دور یا به خود نزدیک کنیم.
ادامه ی مطلب درروزهای آینده.

[ ۱۳٩٢/٩/٢ ] [ ٥:٤۸ ‎ب.ظ ] [ مدیریت دبستان ]
 
   

اولیای محترم ، ضمن عرض سلام و تشکر از همکاری های بی شائبه شما ، چنانچه تمایل به اهدا کتاب­ های اضافی موجود در منزل را دارید آموزشگاه آماده­ ی دریافت این هدایای ارزشمند شما می باشد.

قبلا از همکاری شما صمیمانه سپاسگزاریم.

[ ۱۳٩٢/٩/٢ ] [ ۱٠:٠٢ ‎ق.ظ ] [ مدیریت دبستان ]

ازبزرگی نقل است:یک شب درمحضرپدرم نشسته بودم وهمه شب رابیدار بوده وقرآن می خواندم ولی گروهی درکنارماخوابیده بودند حتی بامداد برای نماز صبح برنخاستند.

به پدرم گفتم:ازاین خفتگان یک نفربرنخاست تادو رکعت نمازبه جای آورد.به گونه ای درخواب غفلت فرورفته اندکه گویی نخوابیده اند بلکه مرده اند.پدرم به من گفت:عزیزم تونیز اگرخواب باشی بهترازآن است که به نکوهش مردم زبان گشایی وبه غیبت وذکر عیب آنهابپردازی.

نبیندمدعی جز خویشتن را                      که دارد پرده ی پندار درپیش

گرت چشم خدابینی ببخشند                     نبینی هیچ کس عاجزتراز خویش

[ ۱۳٩٢/٩/٢ ] [ ۱:٠٤ ‎ق.ظ ] [ مدیریت دبستان ]

دخترای گلم سلام منو ببخشید که چندروزه کامپیوترم مشکل داشت ونتونستم باشما عزیزان درتماس باشم .راستی عزاداریهاتون قبول باشه ......در این چند قرن، چه خونها ریخته شده و چه انسانهایی با پای خودشون به قربانگاه شهادت رفته اند، تا الان من و تو به همین سادگی کتابی به عظمت قران در کتابخانه مون باشه، و این سعادت رو داشته باشیم که خدا رو با عبادت شگرفی مثل نماز پرستش کنیم ...

عزیزم هر بار سرت رو به سجده میگذاری به یاد سرهایی باش که از بدن جدا شد و بالای نیزه رفت، تا سر من و تو فقط در مقابل خداوند فرود بیاد ... چه انسانها که یک عمر امنیت و  آسایش رو از خودشون دریغ کردند و با شیاطین جنگیدند، تا سایه ی امن حجاب روی سر من و تو باشه ... بی انصافیه اگر به پاس تمام این تلاشها هم که شده، زیبا زندگی نکنیم و سرانجاممون چیزی بجز بهشت رضوان الهی باشه ...

 
   
   
   
 
 تئاتر  مراسم دعا
 
 مراسم خواندن زیارت عاشورا  طراحی پرچم های محرم
[ ۱۳٩٢/٩/٢ ] [ ۱٢:٥٢ ‎ق.ظ ] [ مدیریت دبستان ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

همکاران عزیزواولیای بزرگوارسلام علیکم 1-نظراتی که ناچاراً باید نام همکار عزیزی در آن باشد حتماً به صورت خصوصی ارسال شود ، بدلیل حفظ حرمت همکاران از نمایش عمومی اینگونه نظرات معذور خواهم بود. 2- در صورت صلاحدید و البته با اطمینان خاطر، مشخصات خود خصوصاً ایمیل تان را اعلام تا نتیجه پیگیری مشکل و مسئله مورد طرح شما بزودی و به صورت موردی به شما اعلام گردد. 3- دانش آموزان و اولیا و همکاران محترم مطالب زیبا از جمله خاطرات خوب کلاس و مدرسه ، نکات آموزنده ، شعر و ... را ارسال تا به نام خودتان در وبلاگ منتشر گردد.
امکانات وب