دبستان و پیش دبستانی غیردولتی دخترانه دانشگاه صنعتی اصفهان
سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی 
قالب وبلاگ
نويسندگان

باعرض سلام خدمت اولیاگرامی

احترامااسامی منتخبین انجمن اولیا ومربیان دبستان به ترتیب آرابه استحضار شما می رسد .انشااله دراسرع وقت کتبا شماره تلفن این عزیزان خدمتتان ارسال می گردد.

1-آقای مهدی مهدوی140

2-آقای محمد سراجی125

3-آقای محمدتقی جعفری108

4-آقای پرویز کاملی 106

5-خانم مریم رضوی90

6-آقای محسن نیکدل77

7-خانم محبوبه سلطانی63

اولین جلسه روز پنج شنبه25مهرماه ساعت 8/30  ومن اله التوفیق.

[ ۱۳٩٢/٧/٢٢ ] [ ۳:٢۳ ‎ب.ظ ] [ مدیریت دبستان ]

 

روز عرفه،روز بریدن از خاک و پیوند با افلاک و روز توسل به مقام ربوبیت حضرت حق است ،روزی است که حق تعالی بندگان خویش را به عبادت و اطاعت خویش دعوت نموده و ازآن سوی سفره جود و کرم را برای بندگانش گسترانیده است.

یکی از دعاهائی که از جانب امام مهربان ما یعنی امام حسین(علیه السلام) وارد شده است دعای عرفه است . عرفه بمعنای شناخت می باشد.

بشر و بشیر پسران غالب اسدی روایت کرده‎اند : که عصر روز عرفه در سرزمین عرفات در خدمت امام حسین(علیه السلام) بودیم که آن حضرت با گروهی از خاندان و فرزندان و شیعیان خود از خیمه بیرون آمدند و با حال گریه و تضرع و حزن  به دامنه کوه رحمت روی آوردند و در سمت چپ کوه به سمت قبله ایستادندو دست‎ها را مقابل صورت مبارک برداشتند و این دعا را خواندند. خوب  است که همه ی ما با امام مهربانمان آقا امام حسین (علیه السلام) هم ناله شویم و دست به دعا برداریم و در  روز عرفه با خانواده خود به مراسم دعای پر فیض و روحبخش  عرفه برویم  و با خدای خود به زبان امامان صحبت کنیم تا خداوند بهترین هدیه های آسمانی خود را برای ما مقرر سازد.

                              (  التماس دعای فراوان )

[ ۱۳٩٢/٧/٢٢ ] [ ٢:٠٤ ‎ب.ظ ] [ مدیریت دبستان ]

عید قربان عید رهایى از تعلقات است. رهایى از هر آنچه غیرخدایى است. در این روز حج گزار، اسماعیل وجودش را، یعنى هر آنچه بدان دلبستگى دنیوى پیدا کرده قربانى مى کند تا سبکبال شود.

صدای پای عید می آید. عید قربان عید پاک ترین عیدها است عید سر سپردگی و بندگی است. عید بر آمدن انسانی نو از خاکسترهای خویشتن خویش است. عید قربان عید نزدیک شدن دل هایی است که به قرب الهی رسیده اند. عید قربان عید برآمدن روزی نو و انسانی نو است.

... و اکنون در منایی، ابراهیمی، و اسماعیلت را به قربانگاه آورده ای. اسماعیل تو کیست؟ چیست؟ مقامت؟ آبرویت؟ موقعیتت، شغلت؟ پولت؟ خانه ات؟ املاکت؟ ... ؟

این را تو خود می دانی، تو خود آن را، او را - هر چه هست و هر که هست - باید به منا آوری و برای قربانی، انتخاب کنی، من فقط می توانم " نشانی ها "یش را به تو بدهم:

آنچه تو را، در راه ایمان ضعیف می کند، آنچه تو را در "رفتن"، به "ماندن" می خواند، آنچه تو را، در راه "مسئولیت" به تردید می افکند، آنچه تو را به خود بسته است و نگه داشته است، آنچه دلبستگی اش نمی گذارد تا "پیام" را بشنوی، تا حقیقت را اعتراف کنی، آنچه ترا به "فرار" می خواند، آنچه ترا به توجیه و تاویل های مصلحت جویانه می کشاند، و عشق به او، کور و کرت می کند، ابراهیمی و "ضعف اسماعیلی" ات، ترا بازیچه ابلیس می سازد.
... و اکنون در منایی، ابراهیمی، و اسماعیلت را به قربانگاه آورده ای. اسماعیل تو کیست؟ چیست؟ مقامت؟ آبرویت؟ موقعیتت، شغلت؟ پولت؟ خانه ات؟ املاکت؟ ... ؟

[ ۱۳٩٢/٧/٢٠ ] [ ۱۱:٢۸ ‎ق.ظ ] [ مدیریت دبستان ]

بسمه تعالی

با عرض سلام و ادب خدمت اولیای ارجمند

از اینکه نسبت به سرنوشت و آینده فرزندتان احساس مسئولیت کردید و در گردهمایی انجمن اولیا ومربیان امروز18/7/92 قدم رنجه فرمودید صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم.

[ ۱۳٩٢/٧/۱۸ ] [ ۱٢:٥۳ ‎ب.ظ ] [ مدیریت دبستان ]

چهار مسئله

 

شخصی خدمت امام  علی (ع) عرض کرد : چهار مسئله دارم . حضرت فرمودند بپرس ، اگرچه چهل مسئله باشد .پرسید :

واجب چیست و واجب تر کدام است ؟

نزدیک چیست و نزدیک تر کدام است ؟

شگفت چیست و شگفت تر کدام است ؟

مشکل چیست و مشکل تر کدام است ؟

حضرت فرمودند :

واجب اطاعت خداست و واجب تر ترک معصیت .

نزدیک قیامت است و نزدیک تر مرگ .

عجیب دنیاست و عجیب تر علاقه به دنیا .

مشکل قبر است و مشکل تر بدون زاد و توشه مردن است.

[ ۱۳٩٢/٧/۱۸ ] [ ۱٢:٥٠ ‎ب.ظ ] [ مدیریت دبستان ]

عوامل موثر در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان 

    کارشناسان علوم مختلف راجع به تعلیم و تربیت و آثار مترتب بر آن از دیرباز سخن گفته، هریک به گونه ای دیدگاه های خود را بیان داشته اند زیرا در چند دهه اخیر پیشرفت و موفقیت های علمی قابل توجهی در پرتو سرمایه گذاری در زمینه تعلیم و تربیت و توجه وافر به فرآیند اهمیت و جایگاه آن صورت گرفته است. 
    از این طریق بسیاری از کشورها از مرحله توسعه نیافتگی عبور کرده، استانداردهای زندگی را به طور مداوم افزایش داده اند زیرا تربیت فرزندان سالم، جامعه سالم می خواهد، لذا در میان عناصر گوناگون تربیت و چگونگی درهم آمیزی این عناصر یعنی: مدرسه، خانه و جامعه برای دستیابی به مقاصد از پیش تعیین شده، نیاز به بررسی دقیق ارتباط بین آنان ملاحظه می شود.
    بنابراین در مقاله حاضر سعی شده با استناد به دلایل علمی معتبر، ارتباط این عناصر به طور مختصر بیان شود. امید است با توکل به خداوند متعال بتوانیم گوشه ای از رسالت فرهنگی خود را هرچند ناچیز ادا نماییم؛
    عملکرد عالی مدارس مرتبط با خانواده و جامعه:
    مدارسی که در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان موثرند از سه الگوی زیر پیروی می کنند؛
   بقیه در ادامه مطلب...


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٧/۱۸ ] [ ۱:۳۸ ‎ق.ظ ] [ مدیریت دبستان ]

شروع مهر سرآغاز بهار مهربانی و دوستی مبارک باد

مهر بر مهربانان مهربان و مهرآفرین مهرباران باد -

بارالهابه سوی تو آمده ام تا دریابی ام، در این بی سر و سامانْ بازار دنیابه سوی تو آمده ام تا از تو مدد جویم؛ یاری طلبم و بخواهم که مرا به خود وانگذاری؛ که من پوچم بی تو!

 اکنون که در آستانه شروع ماه مهر هستیم و سال علم آموزی جدیدی پیش روست، از تو می خواهم مرا یاری کنی تا در مسیری گام بردارم که مروّج علم و آیین تو باشم.

 یاری ام کن تا همواره در آموختن، حریص باشم و در ترویج آموخته هایم، سخی.

 یاری ام ده تا بیاموزم آنچه را تو می پسندی و دوری جویم از آنچه ناپسند توست.

 کمکم کن قلم که در دست می گیرم، به یاد تو باشم و آنچه می نگارم، مورد رضای تو باشدبر صفحه تاریک دلم با قلم الهی ات نقشی بزن که تا زنده ام، به اینکه موجودی مفید فایده در هستی بی پایانت بوده ام، به خود ببالم.

 در این ماه مهر، از مهر بی کران خویش باز هم به من ببخش و این آغازِ دوباره را برایم آغازی مبارک رقم بزن.

 به لطف و کرمت، یا ارحم الراحمین!

 

 

[ ۱۳٩٢/٧/۱ ] [ ۱٠:٤٩ ‎ب.ظ ] [ مدیریت دبستان ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

همکاران عزیزواولیای بزرگوارسلام علیکم 1-نظراتی که ناچاراً باید نام همکار عزیزی در آن باشد حتماً به صورت خصوصی ارسال شود ، بدلیل حفظ حرمت همکاران از نمایش عمومی اینگونه نظرات معذور خواهم بود. 2- در صورت صلاحدید و البته با اطمینان خاطر، مشخصات خود خصوصاً ایمیل تان را اعلام تا نتیجه پیگیری مشکل و مسئله مورد طرح شما بزودی و به صورت موردی به شما اعلام گردد. 3- دانش آموزان و اولیا و همکاران محترم مطالب زیبا از جمله خاطرات خوب کلاس و مدرسه ، نکات آموزنده ، شعر و ... را ارسال تا به نام خودتان در وبلاگ منتشر گردد.
امکانات وب