دبستان و پیش دبستانی غیردولتی دخترانه دانشگاه صنعتی اصفهان
سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی 
قالب وبلاگ
نويسندگان

لبخند

با سلام خدمت اولیای بزرگوار و دانش آموزان ساعی

مطلع شدیم که دانش آموزان گروه سرود (پایه پنجم)

رتبه اول شهرستان خمینی شهر

را کسب نمودند.

این موفقیت چشمگیر را به همه دانش آموزان از جمله:

اعضای گروه سرود (دانش­آموزان پایه پنجم)

محدثه خجندی

سیما نیکدل

سارینا احمدی

سارا پروینی

آیدا پیمانی

فاطمه رضائیان

هانیه حسینی

مهشید عسگری

شیوا پیرنجم الدین

آیسان طالع زاده

مینا زمانی زاده

مریم هاشمی

فاطمه رضوانی

دنیا آقا محمدی

پریناز چینی فروشان

تبریک عرض می کنیم و آرزوی موفقیت آنان را در عرصه های مختلف داریم.

از همکاران عزیز سرکارخانم نوربخش معاون پرورشی و سرکارخانم حق بین آموزگار پایه پنجم که برای موفقیت گروه سرود زحمات زیادی کشیدند صمیمانه قدردانی می کنیم.

[ ۱۳٩٢/٢/٢٥ ] [ ٢:٢٠ ‎ب.ظ ] [ مدیریت دبستان ]

لبخند

ریحانه عشوریون  و  گیتی کوهی

در طرح رگ های سبز در پایه چهارم

حورا خبازی نیاسر  و  ثنا قاضی زاهدی  و  شیوا هیبتیان

در طرح کشت بدون خاک در پایه دوم

ضمن تبریک به همه ی دانش آموزان کوشای دبستان به ویژه عزیزانی که مقام برتر را در این جشنواره کسب کردند شایان ذکر است که از نظر مربیان طرح های همه ی آن ها نمونه و قابل تقدیر می باشد.

لبخند

[ ۱۳٩٢/٢/٢٥ ] [ ۱٠:٠۱ ‎ق.ظ ] [ مدیریت دبستان ]

ماه رجب و ماه شعبان و ماه رمضان شرافت زیادی دارند و در فضیلت آنها روایات بسیاری وارد شده است. از حضرت رسول (صلى الله علیه و آله) روایت شده که: ماه رجب ماه بزرگ خدا است و ماهى در حرمت و فضیلت به آن نمى‏رسد و جنگیدن با کافران در این ماه حرام است و رجب ماه خدا است و شعبان ماه من است و ماه رمضان ماه امت من است کسى که یک روز از ماه رجب را روزه بگیرد، موجب خشنودى خدای بزرگ می‌گردد و غضب الهى از او دور می گردد و درى از درهاى جهنم بر روى او بسته گردد.
از حضرت موسى بن جعفر(علیهماالسلام) روایت شده است که: هر کس یک روز از ماه رجب را روزه بگیرد، آتش جهنم یک سال، از او دور شود و هر کس سه روز از آن را روزه بگیرد بهشت بر او واجب می گردد.و همچنین فرمود که: رجب نام نهرى است در بهشت که از شیر سفیدتر و از عسل شیرین‏تر است. هر کس یک روز از رجب را روزه بگیرد البته از آن نهر بیاشامد.از امام صادق(علیه السلام) روایت است که حضرت رسول اکرم( صلى الله علیه و آله) فرمود که: ماه رجب ماه استغفار امت من است پس در این ماه بسیار طلب آمرزش کنید که خدا آمرزنده و مهربان است و رجب را "أصب" مى‏گویند زیرا که رحمت خدا در این ماه بر امت من بسیار ریخته مى‏شود پس بسیار بگوئید: «أَسْتَغْفِرُ اللهَ وَ أَسْأَلُهُ التَّوْبَةَ». ابن بابویه از سالم روایت کرده است که گفت: در اواخر ماه رجب که چند روز از آن مانده بود، خدمت امام صادق(علیه السلام)رسیدم. وقتی نظر مبارک آن حضرت بر من افتاد فرمود که آیا در این ماه روزه گرفته‏اى؟ گفتم نه والله اى فرزند رسول خدا. فرمود که آنقدر ثواب از تو فوت شده است که قدر آن را به غیر از خدا کسى نمى‏داند به درستى که این ماهى است که خدا آن را بر ماه‌هاى دیگر فضیلت داده و حرمت آن را عظیم نموده و گرامی داشتن روزه دار را در این ماه بر خود واجب گردانیده است.پس گفتم یابن رسول الله اگر در باقیمانده این ماه روزه بدارم آیا به بعضى از ثواب روزه‏داران آن نائل مى‏گردم؟ فرمود: اى سالم هر کس یک روز از آخر این ماه را روزه بدارد خدا او را ایمن گرداند از شدت سکرات مرگ و از هول بعد از مرگ و از عذاب قبر و هر کس دو روز از آخر این ماه را روزه بگیرد از صراط به آسانى بگذرد و هر کس سه روز از آخر این ماه را روزه بگیرد ایمن گردد از ترس بزرگ روز قیامت و از شدت‌ها و هول‌هاى آن روز و برات بیزارى از آتش جهنم به او عطا کنند. و بدان که براى روزه ماه رجب فضیلت بسیار وارد شده است و روایت شده که اگر شخصی قادر بر آن نباشد هر روز صد مرتبه این تسبیحات را بخواند تا ثواب روزه آن را دریابد: سُبْحَانَ الْإِلَهِ الْجَلِیلِ سُبْحَانَ مَنْ لا یَنْبَغِى التَّسْبِیحُ إِلا لَهُ سُبْحَانَ الْأَعَزِّ الْأَکْرَمِ سُبْحَانَ مَنْ لَبِسَ الْعِزََّ وَ هُوَ لَهُ أَهْلٌ .


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٢/٢۳ ] [ ٩:٤۱ ‎ق.ظ ] [ مدیریت دبستان ]

فعالیت های مدرسه مروج سلامت ، روز نیکوکاری و ...

--------------------------------------------------------------------

[ ۱۳٩٢/٢/٢۱ ] [ ۱۱:٢٩ ‎ق.ظ ] [ مدیریت دبستان ]

اسامی برگزیدگان جشنواره تولید محتوا در سال 91-90 که امسال

توسط اداره داوری شده اند عبارتند از:

لبخند

همکاران:  سرکارخانم  بهناز حق بین

دانش آموزان:  1. کیانا صمدی دارستانی  2. کیانا عنایتی   3. کیمیا شیربچه

لبخند

ضمن تبریک به همه این عزیزان، آرزومند موفقیت روز افزون در تمامی عرصه های زندگی به ویژه مراتب علمی می باشیم.

[ ۱۳٩٢/٢/٢۱ ] [ ۱۱:٢٠ ‎ق.ظ ] [ مدیریت دبستان ]

لبخند 

مسابقات قرآن:

مهشید عسگری      رتبه قرائت قرآن

 

مسابقات کتابخوانی:

ریحانه عشوریون پایه دوم و هانیه حسینی پایه سوم    رتبه کتابخوانی

 

مسابقه جدول غدیر:

الیسا سبحانی پایه دوم   و  فاطمه براتی  پایه سوم

 

مسابقات هنرهای تجسمی:

محدثه خجندی جزی  پایه پنجم   رتبه اول خط تحریری

لبخند

موفقیت چشمگیر این عزیزان باعث مباهات دبستان می باشد

و صمیمانه به آن ها تبریک عرض می کنیم.

[ ۱۳٩٢/٢/٢۱ ] [ ۱٠:٠٦ ‎ق.ظ ] [ مدیریت دبستان ]

هر خانه به قوانین معقولی نیاز دارد که همه اعضای خانواده بتوانند به آنها تکیه کنند. بچه ها هم باید در موارد ممکن، در تنظیم قوانین شرکت داشته باشند. آنها باید بدانند شما در اجرای قوانین بسیار جدی هستید.

* برای مطالعه و انجام تکالیف بچه ها جای مخصوصی را تعیین کنید. منظور امکانات و تجملات غیرضروری نیست. بلکه مهم تر از همه جایی ثابت برای انجام تکالیف است که لوازم مدرسه در دسترس باشند و کمتر چیزی باعث حواسپرتی شود. عادت به مطالعه در جایی ثابت در تمرکز حواس و پیشرفت درسی تأثیر زیادی دارد.

* وقت معینی را برای انجام تکالیف تعیین کنید. تعیین وقت اگر درست انجام شود مزایای بزرگی دارد. با تعیین وقت، بچه ها به تدریج با کنترل زمان و مدیریت وقت آشنا می شوند و این توانایی بسیار مهمی برای زندگی است. با تنظیم وقت حواسپرتی بچه ها کاهش می یابد و سرعت عمل آنها بیشتر می شود. البته باید توجه داشت که محدوده وقت بسته به سن بچه ها فرق می کند. مثلاً بچه های کوچک توانایی تمرکز بیشتر از پانزده تا بیست دقیقه را ندارند.

* انجام تکالیف به طور آزاد و بدون محدودیت زمانی باعث تلف شدن وقت، عقب افتادن کار و خستگی و بی علاقگی به درس می شود. انجام تکالیف در زمانی مشخص، ممکن است در ابتدا دشوار باشد اما باعث جدی بودن و درگیرشدن واقعی با تکالیف و در نهایت علاقه مندی به درس می شود.

* ابتدا با کمک شما، اما خیلی زود اجازه دهید بچه ها وقت و برنامه انجام کار را خودشان تنظیم کنن. برنامه را بنویسند و در جای معینی نصب کنند و با انجام هر تکلیف علامت بزنند.

* برای برنامه های بلند مدتی مثلاً برنامه های نیمسال تحصیلی یا برنامه های تعطیلات تابستانی به فرزندتان کمک کنید فراموش نکنید کارهای خانه را که بچه ها هم باید در آنها شرکت داشته باشند در برنامه بگنجانید.

* به فرزندتان نشان دهید چگونه کارهای بزرگ را می توان به کارهای کوچک تر تقسیم کرد و برای انجام هر کدام زمان خاصی در نظر گرفت. برای کارهای روزانه فهرست تهیه کنید و با انجام هرکدام علامت بزنید.

* عوامل حواسپرتی را کم کنید. انجام تکالیف هم زمان با دیدن تلویزیون و در محیطی که عوامل حواسپرتی در آن زیاد باشد، زمینه ساز بی علاقگی به درس و شکست تحصیلی است. اگر جای کمی دارید، کارهایتان را طوری تنظیم کنید که اعضای خانواده کارهایی که به سکوت نیاز دارد را با هم انجام دهند.

* زمان دیدن تلویزیون را محدود کنید. برای این کار خود شما بهترین الگو هستید. در بعضی خانه ها تلویزیون، شب و روز روشن است و این عادت خوبی نیست. سرگرمی تلویزیون به خاطر دسترسی راحت، و منفعل بودن، مانع از فعالیت های جدی دیگر می شود، و در مواردی باعث کاهش رابطه بین اعضای خانواده می شود.

* بازی های رایانه ای را محدود کنید. خطرات استفاده زیاد از رایانه به اندازه ای است که در حال حاضر انواع صدمه های روحی و جسمی رایانه وارد تخصص های پزشکی و روانشناسی شده است. بازی های رایانه ای باعث کاهش تمرکز حواس در کلاس و هنگام انجام تکالیف و افراط در آن باعث گوشه گیری و انزوای فرد در روابط اجتماعی می شود.

* تلفن های غیرضروری و طولانی را محدود کنید. یکی از راه ها توجه دادن به زمان سنجی است که روی بیشتر دستگاه های تلفن وجود دارد.

* اگر در نزدیکی منزل شما کتابخانه یا سالن مطالعه وجود دارد، استفاده از آن می تواند مکان مناسبی برای مطالعه باشد. البته به این شرط که پاتوق دوستان و رفقا نشده باشد و دست اندرکاران افرادی با مسئولیت و علاقه مند باشند. محیط مناسب کتابخانه یکی از بهترین مکان ها برای تشویق و عادت به مطالعه است.

* تهیه چند کتاب مرجع مثل فرهنگ نامه ها و واژه نامه های انگلیسی و عربی و فرهنگ کلمات فارسی می تواند کمک مهمی به انجام تکالیف باشد فرزندتان را عادت دهید که خود به دنبال کلمه ها بگردد.

* وجود سرگرمی ها و بازی های مناسبی که یادگیری و فکرکردن را تقویت کند اثر مثبتی در پیشرفت درسی دارد. برای سنین پایین تر اسباب بازی هایی که حواس را تحریک و تقویت می کند مناسب است. برای سنین بالاتر انواع بازی های فکری و منطقی.

* رفتن به موزه ها، مکان های تاریخی، طبیعت، باغ وحش و مکان های مهم و دیدنی همراه با خانواده از جنبه های مختلف اجتماعی و فرهنگی در رشد بچه ها و پیشرفت درسی آنها اثر دارد.  
                                                               
زهرا رجایی . مدیر دبستان
[ ۱۳٩٢/٢/۱۸ ] [ ۱٢:۳٤ ‎ب.ظ ] [ مدیریت دبستان ]

برای یک مطالعه ی موثرومفید چه اصولی باید رعایت شود؟

چگونه میتوان بهره وری مطالعه را افزایش داد؟

نکاتی که دراین قسمت مطرح میشوند شایدخیلی ساده به نظربرسند،اما همین نکات ساده به میزان غیرقابل تصوری درکیفیت مطالعه تاثیر دارند. این اصول،تقریبا ارتباطی با موضوع یا عنوان درسی ندارند وبه عبارت بهتر،اصولی هستند که بایدهمیشه و در هر درسی رعایت شوند. یک نکته ی ظریف دراستفاده از این اصول آنست که دانش آموزان تصور میکنند باید زمانی را صرف آنها نمایند، درصورتی که از وقت خود میتوانند به شکل دیگری بهره ببرند.این تصورغیرمنطقی باعث میشود دانش آموزان به همان شیوه های نادرست خود ادامه دهند.برخلاف تصور،رعایت این اصول،حتی اگر درابتدای کار زمانی را از وقت دانش آموزان بگیرد،درادامه به شدت موجب صرفه جویی در زمان خواهد شد.

کل خوانی:

یک اشکال مهم دانش آموزان در مطالعه این است که آنها مطالب را جزء جزء خوانده و بعد این اجزاء را به هم ارتباط میدهند.کل خوانی یک اصل بسیار مهم درمطالعه است ومنظور ساده از آن این است که قبل ازشروع مطالعه هر کتاب یا موضوع کلی،ابتدا باید چهارچوب یا طرح کلی ازآن در ذهن ایجاد کنیم.کلی خوانی باعث ایجاد ارتباط بیشتر بین مطالب و همچنین ایجاد نظم ذهنی میشود.بنابراین درمطالعه توصیه میشود وقتی کتاب یا یک موضوع کلی را شروع می کنید ابتدا برفهرست مطالب توجه وتمرکز نمایید.ببینید چه ارتباطی بین مطالب وجود دارد؟ درموردکدام موضوعات سابقه ذهنی دارید و کدام مطالب جدید هستند؟ بعد از آن در یک فرصت زمانی مناسب و با حوصله و تامل کتاب را از ابتدا تا انتها ورق بزنید و مجموعه مطالب آن را مرور نمایید.مطمئن باشید همین کار ساده و وقت اندکی که برای بررسی فهرست و مرور مطالب صرف میکنید،بازده مطالعه شما را چندین برابر افزایش خواهد داد.

[ ۱۳٩٢/٢/۱۸ ] [ ۱٢:۳۳ ‎ب.ظ ] [ مدیریت دبستان ]

به نام حضرت دوست.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر

یادگاری که در این گنبد دوار بماند

معلمی عشق است و ایثار،

کمالی است بی ابتدا و انتها ، افتخاری است ملکوتی.

با زبانی قاصر از وصف این مرتبه ی رفیع ، هفته ی بزرگداشت مقام معلم را تبریک و تهنیت عرض نموده و با ذکر صلواتی بر روح بزرگ معلم تاریخ ایران استاد شهید آیت اله مطهری درودی بی پایان نثار می کنیم.

[ ۱۳٩٢/٢/۱۱ ] [ ۱۱:٠٦ ‎ق.ظ ] [ مدیریت دبستان ]

به نام خالق دردانه ی آفرینش حضرت زهرا(س)

فاطمه(س) با تفکری ناب، کلامی جان فزا و قدومی بر صراط حق مستقیم، اسوه شد تا سالروز تولدش بهانه ی تجلیل از زنان و مادران مملکت اسلامی باشد.

باشد که زنان برخودببالند از این افتخار بزرگ، سالروز تولد آن بانوی نمونه و نیز تولد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی(ره) را شادباش می گوییم و ایامی مبارک را برایتان آرزو می کنیم.


[ ۱۳٩٢/٢/۱۱ ] [ ۱٠:٠٦ ‎ق.ظ ] [ مدیریت دبستان ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

همکاران عزیزواولیای بزرگوارسلام علیکم 1-نظراتی که ناچاراً باید نام همکار عزیزی در آن باشد حتماً به صورت خصوصی ارسال شود ، بدلیل حفظ حرمت همکاران از نمایش عمومی اینگونه نظرات معذور خواهم بود. 2- در صورت صلاحدید و البته با اطمینان خاطر، مشخصات خود خصوصاً ایمیل تان را اعلام تا نتیجه پیگیری مشکل و مسئله مورد طرح شما بزودی و به صورت موردی به شما اعلام گردد. 3- دانش آموزان و اولیا و همکاران محترم مطالب زیبا از جمله خاطرات خوب کلاس و مدرسه ، نکات آموزنده ، شعر و ... را ارسال تا به نام خودتان در وبلاگ منتشر گردد.
امکانات وب